Ipak smo nešto radili…

Na prvi pogled se čini kako od kolovoza nismo ništa radili. Ovdje ništa ne piše, nema slika, tonskog ili video zapisa… No bili smo vrlo aktivni.                                                           Uz obiteljske obaveze, posao, hobi, te aktivnosti u župnim i društvenim zajednicama sve preostalo slobodno vrijeme ide u prilog našoj maloj udruzi. Pod time mislim i na naša međusobna druženja za stolom ili u prirodi, na zajedničkom ljetovanju, roštiljanjima, pomaganje članu oko selidbe, pomaganje članu da se oženi itd.

fotografija

Pored nekoliko gaža, volonterskih akcija, podrške inicijativi ”U ime obitelji”, izdvojio bih edukativno glazbeni nastup u domu umirovljenika sv. Ana. Sada već našim (neću reći starim) dragim prijateljima kojima redovito dolazimo zapjevati, izveli smo malo drugačiji program. Uz izbor tradicionalnih klapskih pjesama voditelj je pripremio i poneku crticu koja objašnjava svaku pjesmu te priču o povijesti i tradiciji klapskog pjevanja.                               Bilo je vrlo zabavno i poučno.

                                                                                        U prosincu smo imali tradicionalno kolinje na kojem klapa priprema suhomesnate delicije za druženja i posebne prilike (kao što će biti proslava 10. rođendana u 2014.).               Od aktivnosti u župi također smo pjesmom doprinjeli svečanosti listopadskih pobožnosti , adventskom ozračju pjevajući zornice, a vrhunac je bio ministriranje klape na božićnoj misi te čestitka župljanima četveroglasnom izvedbom pjesme ”Zdravo budi, mladi Kralju”.

Bilo je svega u duhu onoga što promičemo. Vjeru, obiteljske vrijednosti, tradiciju, domoljublje. Slijedi nam redovna godišnja skupština, pa što ćemo tamo odlučiti čitajte u našoj sljedećoj objavi.                                                                                                     Sretna vam, uspješna, blagoslovljena 2014. Godina

Odgovori