Naše ljetovanje 2013…

Zbog lijepih prošlogodišnjih iskustava sa zajedničkog ljetovanja, odlučili smo se i ove godine odvažiti na ljetnu avanturu u Bolu, uz blagoslova oca Damira. Ove smo godine bili puno organiziraniji i pripremljeniji, te smo većinu stvari ponijeli iz Zagreba, zbog poznatog virusa koji zahvati našu obalu u ljetnim mjesecima gdje cijene svega  odu u visine neslućenih razmjera.                                                                                                   Smješteni smo bili kao i prošle godine u župnom uredu. Dani su nam bili ispunjeni uglavnom cjelodnevnim boravkom na plaži, kupanjem, večernjim roštiljom,  pjesmom, te ponekom večernjom šetnjicom. Atmosfera je bila jako ugodna i opuštena. Na molbu oca Damira predvodili smo pjesmom jutarnju nedjeljnu misu, za što smo dobili pohvale od strane župljana kako smo pravo osvježenje. Sudjelovali smo i na procesiji za blagdan Velike Gospe.                                                                                                                           Svako ljetovanje ima svoje zanimljive priče, tako smo i mi otkrili, da su neki članovi uz svoj poznati temperament, pravi poligloti. Uvjerili smo se da je kvaliteta crnog vina iz samostana i dalje na visokom nivou. Onima koji su s nama prvi puta, trebalo je malo vremena da se naviknu na zvonjavu sa susjednog zvonika. Prisustvovali smo i koncertu poznate muške klape Braciera,  redovitog sudionika finala Omiškog festivala. Razmijenili smo kontakte i radujemo se daljnjoj suradnji.                                                                     Tako je završilo ovogodišnje ljetovanje, kratko, ali slatko, uz najavu ocu Damiru da se vidimo i dogodine.

Odgovori