U Novskoj povodom Stepinčeva

„…Znate li što znači riječ AMATER?                                                                                         Korijen je u latinskoj riječi amare što znači voljeti. Iz toga dolazimo do objašnjenja da amater znači onaj koji radi ono što iznimno voli, što ga raduje, a nema materijalne koristi od toga. Nerijetko je u tome bolji od profesionalaca (kojima je ista zanimacija izvor prihoda). U djelovanju amatera se ta ljubav osjeća i vidi, te ju bolje prenosi na konzumenta njegova rada…“                                                                                                              Citirao sam velečasnog Josipa Krpeljevića koji nam je uputio ove riječi kada smo se mi kao takvi predstavili.                                                                                                       Velečasni Josip je predvodio svetu misu u petak 8. veljače u župi bl. Alojzija Stepinca, Novska. Klapa Furešti je pjevala misu i nakon nje upriličila mali koncert. Došli smo na poziv našeg prijatelja župnika Pavla Mokrog koji nas je zamolio da uveličamo dio devetnice u čast ovoga iznimnog hrvatskog blaženika.                                                                              Pavo i Josip nisu krili oduševljenje našim nastupom kao niti župljani. Zamolili su nas da i dalje širimo radost i toplinu svojim djelovanjem i pozvali da opet dođemo. Radujemo se budućim susretima.

Odgovori